Leírás
A Salix alba Tristis / Szomorúfűz, 15-20m magas, 8-12m széles, terebélyes, talajig csüngő ágú, nagy helyigényű, gyors növekedésű díszfa. Vesszői sárga színűek, friss hajtásai világoszöldek. Lándzsás, keskeny levelei zöld színűek, és a 10 cm hosszt is elérik. Kora tavasszal megjelennek rajta a barkák, és csak azután a keskeny, világosbarna levelek.
Jó vízellátású, tápdús talajt kedvel, fény és melegigényes. Általában nyirkos talajt kedvelnek (a pangó vizet is tűrik), de normál viszonyok között is jól fejlődnek.
A leggyakrabban ültetett fajta a füzek közül. Vízpartok, nedves területekhez, szoliter fának ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Vízigényes |
| Növény várható magassága m | 20m |
| Növény várható szélessége m | 12m |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |