Leírás
A Rosmarinus officinalis repens / Kúszó rozmaring, 0,4-0,5 m magas, a talajon elterülve, vagy falakról lecsüngve egyaránt szép látvány. Évelő, örökzöld, erős illatú, félig télálló cserje. Mélyzöld leveleinek fonákja molyhosan fehér. Virágok a levelek hónaljában képződnek. Színük kék.
Szárazságtűrő, melegigényes növény. Jó vízelvezetésű, homokos vagy kavicsos talajt, valamint az erőteljes napfényt kedveli. Akár virágtartóban is tarthatjuk, és bent teleltetjük át, de a szabadban takarnunk kell.
Tavasztól késő őszig folyamatosan virágzik! A levelek kisebbek, mint a közönséges rozmaringé, de ugyanolyan finom illatú. Fűszernövényként ugyanúgy használható a konyhában, mint bármely más rozmaring.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 50cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 7b -15 °C |