Leírás
A Prunus Laurocerasus Mari / Babérmeggy Mari egy 1-2 méter magas, felálló ágú, sűrű bokrú, örökzöld cserje. Levelei sötétzöld, levélfonákon matt zöld.
Fehér fürtvirágzat, április-májusban nyílnak. Termése feketésbordó, gömbölyű csontártermése. Jó vízellátású, üde, talajt kedveli. Védett, napos vagy félárnyékos helyen érzi jól magát.
Szoliterként, akár dézsás növényként vagy nyíratlan sövényként is ültethető. 1989-ben állította elő ezt a magyar fajtát Józsa Miklós
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |