Leírás
A Prunus laurocerasus Genolier Mariblon / Oszlopos babérmeggy, 3-3,5 m magas, keskeny, felfelé törekvő, oszlopos növekedésű örökzöld cserje. Lombozat fényes sötétzöld, meglehetősen hosszúkás. Lassabb növésű, mint a közönséges babérmeggy. Tavasszal jelennek meg a felálló fehér virágok. Svájci nemesítés.
Mérsékelten termékeny, nedves, de jó vízelvezetésű talajba, teljes napra vagy félárnyékba.
Szoliternek. Ideális keskeny sövénynek, nagyon kevés metszés szükséges csak, természetes keskeny növekedése miatt.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 350cm |
| Növény várható szélessége cm | 100cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |