Leírás
Prunus domestica Hollywood / Hollywood vérszilva gyümölcsének húsa mélyvörös, héja vörös és áttetsző. Íze zamatos, lédús, kellemesen édes-savas. Közepes méretű a gyümölcse. Magvaváló. Nem csak gyümölcse, de a a levelei és új hajtásai is pirosak egész nyáron. Tavasszal pedig intenzív illatú, rózsaszín virágaiban lehet gyönyörködni. Pompás éke lehet a kertnek.
Növekedése egyenesen felfelé törő, erős növekedésű. Idősebb fánál a gyümölcsök miatt megterhelt ágak dekoratívan lelógnak. Korán, már július végén-augusztus elején érik. Friss fogyasztásra és konyhai felhasználásra is kiváló.
Öntermékeny, de ha a 20 méteren belül van egy 'Shiro' vagy 'Satsuma' termése még nagyobb hozamú lesz.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Vörös |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 5m |
| Növény várható szélessége m | 5m |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |