Leírás
Az Ulmus glabra Camperdownii / Csüngő szil, 2-4 m magas, csüngő ágrendszerű, magas törzsre oltott, lombhullató díszfa. Levelei nagy méretűek, sötétzöldek, durva tapintásúak, ősszel sárgára színeződnek. Termései hártyás karimájú, kerekded vagy visszás tojás alakú lependékek.
Napon, de szereti a hűvös, nedves éghajlatot, ahol tápdús, üde talajban szépen fejlődik.
Parkokba, kisebb kertek szoliter fája. Csüngő lombozatával díszít.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 4m |
| Növény várható szélessége m | 4m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |