Leírás
A Populus nigra Italica / Oszolpos jegenyenyár egy gyorsan növő, karcsú formájú fa. Magassága akár 20-30 méter is lehet. Karcsú, oszlopos koronájú, szűkebb, vertikális elrendezésű ágakkal. Levelei hosszúkásak, szélük fűrészes, zöld színűek, melyek ősszel sárgára színeződnek.
Napfénykedvelő, teljes napfényben fejlődik a legjobban. Jó vízáteresztő, laza talajokat igényel, de alkalmazkodik más talajokhoz is. Szereti a nedves talajt, de elviseli a rövidebb szárazabb időszakokat is. Mérsékelt éghajlaton érzi magát a legjobban, de jól bírja a hideget is. Igényli a rendszeres vízellátást és időnkénti metszést, hogy megőrizze formáját.
Ez a fajta nyár gyors növekedése miatt gyakran alkalmazott parkokban, utcák mentén vagy szélfogóként.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 30m |
| Növény várható szélessége m | 5m |
| Télállósági zőna | 4b -31.7 °C |