Leírás
A Kerria japonica Picta / Fehértarka levelű boglárkacserje, széles növésű, 1-1,5 méter magas lombhullató cserje. Sárga szimpla virágai április végén májusban nyílnak. Vesszői zöldek. Fűrészes szélű levelei, zöld, fehér szegéllyel.
Közepes igényű, a szélsőségek kivételével mindenhol kielégítően fejlődik, napon és félárnyékban egyaránt.
Cserjecsoportokba, de alacsony sövénynek is használható. Metszést jól tűri.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 4b -31.7 °C |