Leírás
A Hebe coob valley / Veronikacserje, 0,3-0,5 m magas, gömbölyded törpecserje. Örökzöld kékeszöld vastag, apró lomblevelek. Fehér virágai a nyár végén jelennek meg. Télen takarással védjük a kemény fagyok ellen. Napos vagy félárnyékos helyre ültethetők. Rendszeres öntözést, savanyú, jó vízelvezetésű talajt igényelnek.
Cserepes növényként, erkélyen, teraszon, kertben, sziklakertben.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Kék |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Augusztus-Szeptember |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 50cm |
| Növény várható szélessége cm | 50cm |
| Télállósági zőna | 6b -20.6 °C |