Leírás
A Gleditsia triacanthos Sunburst / Sárga levelű lepényfa, 6-10 méter magas, kis termetű, lombhullató díszfa. Levelei aranysárgák, ősszel barnára színeződnek. Ágai tövistelenek, termést nem hoz.
Talajban nem válogat, napos, meleg fekvést kedvel. Közepes vízigényű, teljesen télálló. Jó várostűrő.
Házikertek, parkok kedvelt növénye. Szoliternek ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Sárga |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 10m |
| Növény várható szélessége m | 7m |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |