Leírás
A Fraxinus excelsior Aurea / Aranykőris, 10-12m magas. A lombozat világos sárga színű, nyáron halványzöldre változik. Ősszel a lombozat ragyogó aranysárga. Vesszői is sárga színűek, így egy színpompás feltűnő szoliter, ami vörös lombúak társaságában ragyogóan mutat.
Közepes vízigényű, melegkedvelő fa.Kedveli a meszes talajt. Erősen tápanyagigényes, ezért méretesebb példányokat csak mély termőrétegű, valamint lejtőhordalék talajokon érdemes ültetni.
Utcai sorfának, díszfának ültetik.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Sárga |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága m | 12m |
| Növény várható szélessége m | 6m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |