Leírás
A Forsythia x intermedia Lynwood / Aranyvessző, 2-3 méter magas, karcsú, sűrű levelű, a tövénél bokrosodó bokor. Sárga virágai március - áprilisban, a vesszők teljes hosszában nyílnak. A négycimpájú virágaik magányosan vagy csoportosan a lombfakadás előtt vagy azzal egy időben nyílnak a vesszők hosszában. Tévesen aranyesőnek is nevezik.
Szereti a tápdús, nem túl száraz talajt, napos fekvésben fejlődik szépen. Elvirágzás után metsszük, nyáron már ne vágjuk vissza, mert az éves vesszőkön alakulnak ki a virágrügyek, s így kevés virág és sok hajtás fog fejlődni következő tavasszal.
Levágott vesszői cserépbe téve a szobában is kivirágoznak. Magányosan vagy sövénynek ültetve is mutatós díszcserje.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |