Leírás
A Evodia Hupehensis / Koreai Mézfa 6-12 méter magas fa, mely ernyőszerű, elterebélyesedő koronát nevel. Apró, illatos, mézelő, fehér virágai sátorvirágzatban július végén, augusztus elején nyílnak.
A kínai mézesfa Kínából származik, közepesen szárazságtűrő fa. Napos fekvést szeret. Kiváló mézelő, ezért egy időben nyári, virágzású méhlegelőnek ültették.
Ebben az időszakban viszonylag ritka a nektár termelés. Virágzása a méhészeti idény vége felé kezdődik, ezért igen kedvelt fa a méhészek körében.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Július-Augusztus |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága m | 12m |
| Növény várható szélessége m | 8m |
| Télállósági zőna | 6b -20.6 °C |