Leírás
Az Euonymus japonicus bravo / Fehértarka japán kecskerágó, 1-1,5 méterre megnövő, rendkívül mutatós cserje, nagy levelei fehéren, később pedig sárgán szegélyezettek. Nyár elején, júniusban virágzik. Termései jelentéktelenek.
Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon könnyen nevelhető. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. A kert napos, vagy félárnyékos részére ültessük. Örökzöld.
Ültethetjük szoliterként vagy nyírott sövényként, de edényes növényként is jól érzi magát.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |