Leírás
A Deutzia x hybrida Magicien / Rózsaszín gyöngyvirágcserje, 1,5-2,5 m magas, felfelé törő ágú, lombhullató cserje. Virágai nagy rózsaszín, közepe fehér bemosódásúak, melyek május - júniusban nyílnak. A legdúsabb virágzás teljes napos fekvésben várható.
Üde, tápdús talajba ültessük. A teljes napfényt részesíti előnyben, de a félárnyékot is elviseli. A szárazságot jól tűri, de a fiatal növényeket, különös nyáron, rendszeresen öntözzük. A felkopaszodás megelőzésére érdemes legalább évente egy alkalommal metszeni.
Szoliternek, gyepbe ültetve, vagy cserjecsoportba kitűnő.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |