Leírás
A Cornus alba / Fehér som 2-3 méter magasra növő, terebélyes cserje. Vesszői pirosak, levelei hosszúkásak, zöldek, ősszel pirosra színeződnek. Virágai bogernyőben májusban nyílnak. Bogyói pedig ősszel sárgás színben pompáznak a vesszőkön.
Szárazságtűrő, igénytelen cserje, napos, félárnyékos helyre, tápdús üde talajba ültessük.
Az ősszel pirosra színeződött vesszők hóban, illetve a téli napsütésben nagyon jól mutatnak, metszeni inkább kora tavasszal, még a levelek megjelenése előtt érdemes.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 250cm |
| Növény várható szélessége cm | 250cm |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |