Leírás
A Cercidiphyllum japonicum / Kacsurafa, közepes termetű, 10-12 m magas, 6-9 m széles, terebélyes kétlaki, lombhullató fa. Általában a talajhoz közel elágazódik. Kérge szürkésbarna, barázdált, pikkelyes. Levelei 5-6 cm-esek, kerekdedek, válluk szíves, szélük csipkés, a tavaszi kihajtáskor bíborszínűek, ősszel sárgára, pirosra színeződnek, lombhullás előtt égetett cukor illatot árasztanak. Virágai aprók, csupaszok, levélhónalji csomókban nyílnak. Kora tavasszal, lombfakadás előtt virágzik.
Napos-félárnyékos, szélvédett helyet, jó vízelvezetésű talajt igényel. Fiatalon igényli az öntözést. Tűző napon a levelei megperzselődhetnek.
Kertbe, parkokba, szoliterként ültethető. Az átültetést rosszul tűri. Kártevőkre és kórokozókra nem érzékeny.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 12m |
| Növény várható szélessége m | 9m |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |