Leírás
A Caryopteris clandonensis Worcester Gold / Angol kékszakáll sárga, 0,8-1 m magas, sűrűn elágazó lombhullató, cserje vagy félcserje. Aranysárga, megdörzsölve illatos lomb. Kék virágai a hajtásokon augusztus-szeptemberben tömegesen nyílnak.
Napos, meleg helyet, laza talajt kíván. Mérsékelten szárazságtűrő. A téli fölös vízre érzékeny-húsos gyökerei könnyen rothadnak.
Déli tájolású rézsűbe, kőedényekbe, sziklakertbe alkalmas. Hajtása kemény teleken visszafagyhat, de ez a virágzást nem befolyásolja. Fiatalon gyorsan nő, ezért laza, meleg talajon talajtakarónak is felhasználható.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Sárga |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Augusztus-Szeptember |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 100cm |
| Növény várható szélessége cm | 100cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |