Leírás
A Betula utilis / Himalájai nyír gyorsan 18-20 méterre növő fa. Kérge hófehér, papírszerű. Az ovális levelei 5-10 centiméteresek és enyhén szőrösek; szélük fűrészes, ősszel sárgásbarnára színeződnek.
Napos helyen, jó vízáteresztő képességű, üde nedves talajban fejlődik szépen.
Nagyobb kertek, ligetek díszfája lehet, kiváló szoliter növény.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 12m |
| Növény várható szélessége m | 6m |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |