Leírás
Az Aesculus carnea Briotii / Piros virágú vadgesztenye, a közönséges vadgesztenyénél kisebb, 15 méternél ritkán magasabb, törékenyebb termetű lombhullató fa. Kevésbé magasra törő koronája sűrűn ágas, szabályos, gömbös alakú.
A városi klímát az alapfajnál jobban tűri. A levélbetegségekre kevésbé érzékeny, vadgesztenye-aknázómoly nem károsítja. A húspiros vagy rózsaszín virágok sűrűn, magas, felálló bugában nyílnak, április–május folyamán, szirmaik széle pelyhes-mirigyes, rajtuk sárga vagy piros nektárvonallal.
Kertbe, parkokba, szoliterként, de utcai sorfának is alkalmas.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 15m |
| Növény várható szélessége m | 7m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |