Leírás
Az Acer palmatum dissectum Emerald Lace / Zöld szeldelt levelű Japán juhar, 2-2,5 méter magas, lassú növekedésű lefelé ívelő kis fa, vagy bokor. A levelei mélyen ötkaréjosak, világoszöldek, lombhulláskor élénkpiros színűek. Koronája ernyő formájú, többnyire szabálytalan.
Az agyagos, homokos talajt kedveli. Napra, vagy félárnyékba ültessük. Nagy melegben sok vizet igényel, szereti a páradús környezetet.
Japán díszkertek kedvelt növénye.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 250cm |
| Növény várható szélessége cm | 250cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |