Leírás
A Yucca Gloriosa / Pompás jukka a délnyugati Egyesült Államokban, Mexikóban és Közép-Amerikában őshonos sivatagi növények.1,8-2 méter magas növény (fa) lesz, melynek levelei merevek zöldek. Júniusban nyílik harangszerű fehér virágjai.
Rendkívül szárazságtűrő. Teljes napfényben virágzik, így tökéletesek a nyugati oldalakon, ahol egész nap süt a nap.Soha ne hagyja, hogy a növény alatt álljon a víz. Igénytelen növény. Yucca viszonylag lassan növekvő növények. Idővel a növények tipikusan elveszítik alsó leveleiket (a természetben, lecsúsznak, szoknyát képeznek a törzs körül), ami kellemes "faszerű" megjelenést eredményez. Hazánkban télálló.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Július |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 6b -20.6 °C |