Leírás
A Wisteria sinensis ‘Prolific’ a kínai lilaakác egyik legkedveltebb és legmegbízhatóbban virágzó nemesített fajtája. A növény különlegessége, hogy már fiatal korától kezdve gazdagon borul virágba, ellentétben az alapfajjal, amely sokszor éveket várat magára, mire igazán virágzásnak indul. A ‘Prolific’ hosszú, leomló, levendulakék-lila fürtjei tavasszal jelennek meg, gyakran még a lombfakadás előtt, így a növény szinte teljes pompájában ragyog már az első melegebb napokon. A virágok illatosak, tömörek és nagy számban jelennek meg, ami igazán látványossá teszi ezt a fajtát.
Növekedése erőteljes, gyors, és jól kapaszkodik támrendszerre, pergolára vagy falra futtatva. Mivel rendkívül bőven virágzik, rendszeres metszést igényel ahhoz, hogy formás maradjon, és a virágzás is folyamatosan dús legyen. A ‘Prolific’ jól tűri a metszést, sőt, kifejezetten meghálálja a megfelelő időben végzett visszavágást. A növény napos vagy félárnyékos helyen érzi magát a legjobban, jó vízáteresztő talajban, és idővel nagyon ellenálló, hosszú életű dísznövénnyé válik.
A fajta egyik legnagyobb előnye, hogy kiszámíthatóan és évről évre gazdagon virágzik, ami sok hobbikertész számára fontos szempont, hiszen a sima Wisteria sinensis esetében gyakran bizonytalan, mikor jelennek meg az első virágok. A ‘Prolific’ ezzel szemben megbízható, erős növekedésű és látványos dísz, amely a megfelelő helyen akár évtizedeken át is kerted egyik legszebb növénye lehet.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 1000cm |
| Növény várható szélessége cm | 700cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |