Leírás
A Weigela Red Prince / Rózsalonc piros virágú egy közepes méretű, lombhullató díszcserje, amely általában 1,5–2 méter magasra és hasonló szélességűre nő, enyhén íves, bokros formát alkotva. Levelei zöldek és sűrűn borítják az ágakat, de a legnagyobb díszértékét a virágzása adja. Késő tavasszal, május és június környékén tömegesen hozza élénk piros, tölcsér alakú virágait, amelyek szinte az egész bokrot beborítják, és gyakran nyár végén egy második, visszafogottabb virágzás is megjelenik. Napos helyen érzi magát a legjobban, mert ott virágzik a leggazdagabban, de félárnyékban is megél.
Talajban nem válogatós, de a jó vízáteresztő, tápanyagban gazdag földet kedveli, és meghálálja a rendszeres öntözést. Gondozása egyszerű, virágzás után érdemes visszametszeni, hogy szép formás maradjon és bőségesen virágozzon a következő évben is. Jól bírja a telet, ezért a hazai kertekben különösebb védelem nélkül is tartható, és kiváló választás, ha egy feltűnő, piros virágú, könnyen nevelhető bokrot szeretnél.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |