Leírás
A Vinca minor Alba / Fehér kis meténg a meténgfélék (Apocynaceae) családjába tartozó növény. 10-20 cm magas, levelei átellenes állásúak, örökzöldek, fénylők, kissé bőrneműek, rövid nyelűek, 2-4 cm hosszúak, hónaljában egyesével jelennek meg. A virágzó hajtások felállók, a meddők elfekvők, legyökeresedők. Tölcséres, 2-4 cm átmérőjű fehér virágai vannak. Virágzás április - május.
Félszáraz-üde árnyékos, félárnyékos helyre ültessük. Kedveli a párás, védett fekvést. Indaszerűen kúszó, helyenként legyökerező hajtásai alacsony, gyepszerű állományt képeznek. Jó szerkezetű, humuszos talajt kíván.
Dísznövényként kertekbe, temetőbe ültetik. Árnyéktűrő, árnyéki gyeppótlónak is alkalmas. Gyógynövény, drogja a szárított, leveles hajtás. Több mint 30 alkaloidot tartalmaz, gyógyászatilag jelentősek a vinkamin, izovinkamin és vincin. Vérnyomáscsökkentő, agyértágító, vizelethajtó hatású. A népi gyógyászatban „vértisztító”, vizelethajtó teakeverékekben és sebgyógyításra használták.
Paraméterek
| Helyigény | Félárnyék / Árnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 20cm |
| Növény várható szélessége cm | 100cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |