Leírás
A Viburnum opulus Roseum / Labdarózsa, 3-4 m magas, tavasszal nyíló óriási fehér gömbvirágzatú lombhullató cserje. Több héten át tartó dús virágzása gyönyörű látványosság májusonként. Ősszel narancsvörösre színeződő mutatós lombozat. A felálló ágrendszerű cserje juharhoz hasonló, mélyen karéjozott levelei közép-zöldek.
Jó vízáteresztő képességű, laza humuszos, némileg nyirkos talajt igényel. Napos vagy félárnyékos fekvésben is nevelhető.
Szoliternek, alacsony sövénynek is kiválóan alkalmas. A betegségekre nem túl fogékony cserje, de a levéltetvek gyakorta károsítják.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 400cm |
| Növény várható szélessége cm | 400cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |