Leírás
Az Ulmus pumila Puszta / Turkesztáni szil, 10-12 m magas, gyors növekedésű, lombhullató fa, vagy sűrű cserje. Törzse alacsonyan ágazik el, ferde. Levelei kicsik 6–7 cm hosszúak, keskenyek, durván fűrészes szélűek. Kétivarú virágai csomókban tavasszal a levelek előtt jelennek meg, szélbeporzásúak.
Napos fekvést, meszes vagy normál kémhatású jó vízáteresztő képességű talajt igényel. Szárazságtűrő növény, kevés gondozást igényel. A pangó vizet és árnyékot rosszul viselik. Sövénynek ültetve, jól nyírható.
Parkokba ültetett díszfa. Sövénynek is ültetik, mivel képes két év alatt teljesen zárt, kerítésmagasságú tömör növényfalat képezni.
Fontos tudnivaló szabadgyökeres növényeinkről
A szabadgyökeres növények érzékenyebbek az ültetési és gondozási körülményekre, ezért eredési arányuk statisztikailag alacsonyabb lehet, mint a konténeres vagy földlabdás fáké. Az ültetés utáni siker számos külső tényezőtől függ, így az esetlegesen meg nem eredt növényekért felelősséget nem tudunk vállalni. Kérjük, az átvételkor észlelt hibákat haladéktalanul jelezze, a későbbi reklamációkat nem tudjuk elfogadni.
Köszönjük megértésüket!
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 1000cm |
| Növény várható szélessége cm | 800cm |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |