Leírás
A Ulmus hollandica Dampieri / Holland oszlopos szil magassága 10-12m is lehet. Érdekes levelű és formájú, nagyon hasonlítanak a gyertyánra, csavart fűrészes szélekkel. Formája egyenes, inkább karcsú, később enyhén terjedelmes, de mindig oszlopszerű. A tavalyi ágak végeinek lerövidítésével sűrűbb ágak és gazdagabb lombozata érhetők el.
Szinte bármilyen talajban nő, elviseli a teljes napot és az enyhe félárnyékot.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága m | 10m |
| Növény várható szélessége m | 4m |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |