Leírás
Az Ulmus glabra Lutescens / Arany lombú hegyi szil, 20-25 m magas, közepes termetű, lombhullató fa. Lombja zöldes, arany sárga, ősszel sárga. Termései hártyás karimájú, kerekded vagy visszás tojás alakú lependékek.
Napon, de szereti a hűvös, nedves éghajlatot, ahol tápdús, üde talajban szépen fejlődik.
Parkokba, nagyobb kertek szoliter fája. Lombozatával díszít.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Sárga |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága m | 20m |
| Növény várható szélessége m | 12m |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |