Leírás
Az Ulmus elegantissima Jacqueline Hillier / Törpe szil, 1,2-1,5 m magas, lassú növekedésű, lombhullató sűrű cserje. Törzse alacsonyan ágazik el, ferde. Levelei kicsik 2,5-3,5 cm hosszúak, keskenyek, durván fűrészes szélűek. Kétivarú virágai csomókban tavasszal a levelek előtt jelennek meg, szélbeporzásúak.
Napos fekvést, meszes vagy normál kémhatású jó vízáteresztő képességű talajt igényel. Szárazságtűrő növény, kevés gondozást igényel. A pangó vizet és árnyékot rosszul viselik. Alacsony sövénynek ültetve, jól nyírható.
Törpe növekedése végett, dézsás növénynek is kiváló.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 180cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |