Leírás
A Typha minima / Apró gyékény, kifejezetten kis tavakhoz való gyékény. Koktélvirsli méretű buzogányait nyáron hozza. A gyékények közül a legkisebb. Levele, keskeny, szálas, közép zöld színű.
Gyorsan terjed, erőteljesen nő, ezért ültetőkosárba ültessük! Napos vagy félárnyékos helyet kedveli. Tápanyagban gazdag, humuszos talajban fejlődik a legmegfelelőbben.
Ajánlott vízmélység: 5-10 cm
A kifejlett növény magassága: 50-80 cm
Tömött szegélyt alkot, nagyon jó vízszűrő, algásodásgátló növény.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Augusztus |
| Vízigény: | Vízigényes |
| Ajánlott vízmélység cm | 10cm |
| Növény várható magassága cm | 80cm |
| Növény várható szélessége cm | 60cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |