Leírás
A Thymus vulgaris / Kerti kakukkfű 20-40 cm magas, 60 cm széles évelő gyógy-, és fűszernövény. Erős hajtásokat hozó illatos félcserje. Szürkés zöld, apró illatos levelek. Virága világos rózsaszín május-júliusban virágzik.
Melegkedvelő, szárazságtűrő évelő, mely laza szerkezetű, jó vízáteresztő képességű talajt igényel. Tápanyagigénye közepes. Kissé fagyérzékeny.
Fűszerként a növény leveleit és virágos hajtásait használják fel különféle húsok, mártások, saláták, tészták, levesek ízesítésére.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 40cm |
| Növény várható szélessége cm | 60cm |
| Télállósági zőna | 7a -17.8 °C |