Leírás
A Thymus citriodorus 'Doone Valley' / Tarka citromillatú kúszó kakukkfű egy kompakt növekedésű, örökzöld félcserje, amelyet szép sárgászöld, néhol rózsaszínnel árnyalt levelei és erőteljes citromos illata tesz különlegessé. Nyáron hozza apró, bíborrózsaszín virágait, melyek rendkívül vonzóak a méhek és más beporzók számára.
A 'Doone Valley' egy dekoratív és illatos talajtakaró vagy szegélynövény, de kiváló választás sziklakertbe, fűszerspirálba, száraz rézsűre, vagy akár cserépbe is. Lombozata télen is dekoratív, és fűszerként is felhasználható – különösen teákhoz, halakhoz, salátákhoz.
A laza szerkezetű, jó vízáteresztő, lehetőleg meszes vagy semleges kémhatású talajt kedveli. Legjobban száraz, napsütötte fekvésben fejlődik.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Július |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 15cm |
| Növény várható szélessége cm | 40cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |