Leírás
A Syringa meyeri palibin / Törpe orgona, 1-1,5 m magas, sűrű, tömör ágrendszerű, gömb alakú, lombhullató cserje. Késő tavasztól tömegesen, majd októberig szakaszosan virágzó, lilásrózsaszín virágú, csodálatos illatú díszcserje.
Teljesen napos fekvést szeret. Nagyon alkalmazkodó, száraz és nedves helyekre egyaránt ültethető. Növekedése lassú. Levele apróbb, sötétzöld, ősszel bronzossá válhat. Virága a közönséges orgonához hasonlít, de annál kisebb, halványlila. Jó szárazságtűrő cserje.
Alacsony sövénynek, sziklakertbe, tetőkertbe vagy sírokra, és edényes növénynek is alkalmas.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Július |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |