Leírás
A Spiraea vanhouttei / Kerti gyöngyvessző, 2 méter magas lombhullató cserje, ívesen lehajló ágakkal. Fehér virágai sokvirágú ernyőkben májusban, az éves vesszők teljes hosszában nyílnak, fehérek, 5 cm-es virágzatot alkotnak. nyílnak. Sötétzöld, korán fakadó levelei 4 cm-es, 3-5 karéjú. Akár 40 cm hosszú, virágzó hajtásokat is növeszt, kevés ápolást igényel.
Bármilyen talajba ültethető napos, vagy félárnyékos helyen száraz, vagy nedvesebb talajokon egyaránt jól fejlődik. Gyors növekedésű, a metszést is jól tűri.
Szoliternek, gyepbe ültetve, vagy cserjecsoportba kitűnő. Sövényként ültetve tőtávolsága 60-90 cm. A városi klímát jól tűri. Betegségekkel szemben ellenálló.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |