Leírás
A Sambucus nigra Thundercloud / Bordó levelű bodza, 3 m magasra növő, lombhullató cserje. Lombja kihajtástól lombhullásig sötétbordó. Rózsaszín, illatos virágai gazdagon nyílnak május és júniusban, őszre érnek be ehető fényes fekete bogyói.
Nedves, jó vízelvezetésű talajokon, teljes napon, mutat a legszebben, de a félárnyékot is elviseli. Kedveli a tápanyagos, főleg nitrogént tartalmazó talajokat, de gyengébb talajokon is megél.
Bogyói ugyanúgy felhasználhatók mint az hagyományos Sambucus nigra / fekete bodzának. Várostűrő, szoliternek, vagy cserjecsoportban is jól mutat.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Bordó |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Július |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |