Leírás
A Robinia pseudoacacia Casque Rouge / Sötétrózsaszín virágú akác, 10-12 m magas, laza koronájú, gyors növekedésű, gyakran több törzsű, lombhullató, kisméretű fa. Június augusztusban 20 cm-es fürtben nyíló virágai pirosas sötétrózsaszínűek.
Napos részre ültessük. Talajban nem válogat, városi klímát jól tűri.
Parkokba, utcák fásítására alkalmas. Kisebb kertek szoliter vagy csoportos fája.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Augusztus |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága m | 12m |
| Növény várható szélessége m | 8m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |