Leírás
A Ribes uva-crispa Pallagi Óriás / Egres Köszméte Pallagi Óriás, nagyméretű, alakja elliptikus, mutatós, éretten sárgászöld színű, napos oldalon pirosas, kellemes ízű. Önállóan is megtermő, porzó fajtákkal ültetve maximális terméshozam várható. Késői érésű, július eleje-közepe körül fogyasztható.
Erőteljes növekedése ellenére szétterülő és lecsüngő koronát nevel. Világosbarna vesszői erősek, vastagok. Levele nagyméretű, fényes, sötétzöld színű. Igénytelen növény, azonban a trágyázást és a nyári bőséges öntözést meghálálja. Korán termőre fordul.
tavaszi ritkító/fiatalító metszés, mely során a tősarjakat is el kell távolítani. A lisztharmattal fertőzött ágakat tőből ki kell vágni. Lisztharmat ellen rendszeres permetezést igényel, melyet időben el kell végezni az egészséges gyümölcsök érdekében.
Fontos tudnivaló szabadgyökeres növényeinkről
A szabadgyökeres növények érzékenyebbek az ültetési és gondozási körülményekre, ezért eredési arányuk statisztikailag alacsonyabb lehet, mint a konténeres vagy földlabdás fáké. Az ültetés utáni siker számos külső tényezőtől függ, így az esetlegesen meg nem eredt növényekért felelősséget nem tudunk vállalni. Kérjük, az átvételkor észlelt hibákat haladéktalanul jelezze, a későbbi reklamációkat nem tudjuk elfogadni.
Köszönjük megértésüket!
Paraméterek
| Helyigény | Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 60cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |