Leírás
A Ribes rubrum Rovada / Piros ribizl Rovada egy holland nemesítésű, későn érő piros ribiszke fajta, amely különösen hosszú fürtjeiről és nagyon bő terméséről ismert. Bokra kb. 1,2–1,5 méter magas, erőteljes növekedésű és könnyen nevelhető.
Bogyói nagyok, élénkpirosak, kellemesen savanykás ízűek, július közepén–végén érnek, és egyszerre szedhetők. Friss fogyasztásra és feldolgozásra (lekvár, szörp, sütemény) is kiváló. Kifejezetten bőtermő, megfelelő gondozás mellett egy kifejlett bokor több kilogramm termést is adhat évente. Öntermékeny, tehát egyetlen bokor is terem, de több ribiszke együtt ültetve még jobb hozamot adhat. Teljesen télálló, napos helyen adja a legjobb termést, és rendszeres metszéssel sokáig bőtermő marad. Jó vízáteresztő, tápanyagban gazdag talajban fejlődik a legjobban. Vízigénye közepes, terméséréskor különösen fontos az egyenletes öntözés.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április közepe-vége |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 100cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |