Leírás
A Rhus typhina Dissecta / Szeldelt levelű ecetfa, kis termetű 2-3 m magas, több törzsű, széles koronájú, gyors növekedésű, bokorfa. Mélyen szeldelt levelei, molyhos hatásúak, közép zöldek, 40-50 cm hosszúak. Őszi lombszíne, narancs-vörös, sötét-vörös. Tömött bugában álló termései, 10-15 cm hosszúak.
Talajban nem válogat, mésztűrő, városi klímát jól tűri. Vízigénye kevés, nagyon jól viseli a száraz forró nyári meleg időjárást is. Minden évben tősarjakat növeszt, ha nem szeretnénk, hogy kertünkben elnyomja, a többi növényt ezeket szedjük ki.
Kertekbe, szolitereknek kiváló.
Fontos tudnivaló szabadgyökeres növényeinkről
A szabadgyökeres növények érzékenyebbek az ültetési és gondozási körülményekre, ezért eredési arányuk statisztikailag alacsonyabb lehet, mint a konténeres vagy földlabdás fáké. Az ültetés utáni siker számos külső tényezőtől függ, így az esetlegesen meg nem eredt növényekért felelősséget nem tudunk vállalni. Kérjük, az átvételkor észlelt hibákat haladéktalanul jelezze, a későbbi reklamációkat nem tudjuk elfogadni.
Köszönjük megértésüket!
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága m | 3m |
| Növény várható szélessége m | 3m |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |