Leírás
A Rhododendron Virginia Richards / Örökzöld barackrózsaszín azálea, 160-200cm magas, örökzöld cserje. Barackrózsaszín virágait május végén hozza. Lombját télen is jól megtartja, és bronzos zöldre vált.
Félárnyékba, árnyákba ültessük. Vízigényük elég nagy, igyekezzünk folyamatosan nyirkosan tartani a földjüket. Savanyú talajban fejlődnek szépen.
Fák alá, a kert árnyékos területére. Konténerben is tartható.
Paraméterek
| Helyigény | Félárnyék / Árnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Vízigényes |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |