Leírás
A Rhododendron Red Jack / Örökzöld rubinvörös azálea, 200-250cm magas, örökzöld cserje. Rubinvörös virágait május végén hozza. Lombját télen is jól megtartja, és bronzos zöldre vált.
Félárnyékba, árnyákba ültessük. Vízigényük elég nagy, igyekezzünk folyamatosan nyirkosan tartani a földjüket. Savanyú talajban fejlődnek szépen.
Fák alá, a kert árnyékos területére.
Paraméterek
| Helyigény | Félárnyék / Árnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Vízigényes |
| Növény várható magassága cm | 250cm |
| Növény várható szélessége cm | 250cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |