Leírás
A Pyrus salicifolia / Fűzlevelű körte, 5-6 méter magas, kis termetű, vékony, ívesen lehajló koronájú, lombhullató fa. Fehér ötszirmú virágai áprilisban nyílnak. Levelei lándzsásak, mindkét oldalon ezüstösen molyhosak. Kérge világos, repedezett. Körte-termése kis méretű, csoportosan álló, fakó arany- illetve sárgásbarna színű, nem ehető. Lassú növekedésű faj.
Fényigényes. Középkötött meszes talajt kedvel. Gyökérzete a körtékre jellemzően karószerű, így a szárazabb, nehezebb talajokon is megél.
Kisebb kertek fásítására alkalmas, korlátozott keresztmetszetű utcákban vagy zöldsávokban fasorok kialakítására is megfelelő.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 6m |
| Növény várható szélessége m | 3m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |