Leírás
A Pyrus calleryana Autumn Blaze / Kínai díszkörte, 8-10 méter magas, kis termetű, gömb koronájú, lombhullató fa. Fehér virágai áprilisban nyílnak. Levelei bőrszerűek, sötétzöldek, ősszel vörösek. Körte-termése kis méretű, csoportosan álló, fakó arany- illetve sárgásbarna színű, nem ehető. Kevés gyümölcsöt terem.
Fényigényes. Középkötött meszes talajt kedvel. Gyökérzete a körtékre jellemzően karószerű, így a szárazabb, nehezebb talajokon is megél.
Kisebb kertek fásítására alkalmas, utcákban vagy zöldsávokban fasorok kialakítására is megfelelő.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 10m |
| Növény várható szélessége m | 7m |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |