Leírás
A Punica granatum Pleniflora / Dísz gránátalma, teltvirágú gránátalma, 1,8-2,5 m magas, mediterrán jellegű, lombhullató bokor. Júliustól hozza telt piros virágait, melyek a fagyokig nyílnak. Termése nálunk nem érik be. Levele élénkzöld színű, bőrszerű, fényes, ősszel sárga.
Átlagos vízigényű. Minden jó vízelvezetésű talajban szépen fejlődik. Napos, meleg helyet igényel. Elsősorban virága miatt ültetett fajta.
Szoliternek, vagy cserjecsoportokba, védett, napos helyre ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Július-Október |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 250cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 7a -17.8 °C |