Leírás
A Prunus x cistena / Törpe vérszilva, 1,8-2,4 m magas, gömbölyded, kistermetű, gyors növekedésű, felálló ágú, lombhullató cserje. Virágai rózsaszínűek, március - áprilisban nyílnak. Friss hajtásán a levelek bíbor, később barnásvörös színűek, fényesek, de árnyékban elvesztik bordó színüket. Termése cseresznye méretű, sötétbordó, savanyú.
Napos helyre, semleges, tápanyagban gazdag talajba ültessük. Jó szárazságtűrő, de az ültetési évben érdemes a hosszan tartó száraz időszakban öntözni.
Szoliternek, nyírott vagy szabad sövénynek is kiváló.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Vörös |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 250cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 3b -37.2 °C |