Leírás
A Prunus virginiana Canada Red / Vörös levelű májusfa, 6-8 m-re növő, gyors növekedésű, lombhullató, kis termetű fa. Levelei kihajtáskor zöldek, júniusban bepirosodnak, alakjuk tojásdad. Áprilisban gyönyörűen virágzik. 1 cm-es termése fényes sötétbordó.
Talajban nem válogat. Napos helyet kedvel. Vízigény átlagos.
Szoliter fának alkalmas kedvelt parkfa.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Bordó |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 8m |
| Növény várható szélessége m | 3m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |