Leírás
A Prunus serrulata Royal Burgundy / Bordó levelű japán Díszcseresznye, széles lombkoronájú, 5-10 m magas, fordított kúp gömb koronájú, lombhullató, bordó levelű fa. Virágai sötét rózsaszínek, telt virágúak, április végén nyílnak. Nem hoz termést. Törzse alacsonyan ágazik el, vagy törzsre oltva magas koronájú díszfát kapunk.
Napos, fekvést, valamint tápanyagdús, nyirkos, de jó vízáteresztő képességű talajt igényel. Metszeni, tavasz végén, a virágzást követően. A városi klímát jól tűri.
Kis kertek, parkok, utcák, utak fája. Japánban sok száz éves tradíció fűződik ehhez a dísznövényhez, melyet olyannyira kedvelnek, hogy minden évben megünneplik virágzását.
Fontos tudnivaló szabadgyökeres növényeinkről
A szabadgyökeres növények érzékenyebbek az ültetési és gondozási körülményekre, ezért eredési arányuk statisztikailag alacsonyabb lehet, mint a konténeres vagy földlabdás fáké. Az ültetés utáni siker számos külső tényezőtől függ, így az esetlegesen meg nem eredt növényekért felelősséget nem tudunk vállalni. Kérjük, az átvételkor észlelt hibákat haladéktalanul jelezze, a későbbi reklamációkat nem tudjuk elfogadni.
Köszönjük megértésüket!
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Bordó |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 10m |
| Növény várható szélessége m | 6m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |