Leírás
A Prunus serrulata Kiku Shidare Sakura / Csüngő koronájú japán díszcseresznye, 1,6-2 méter magas törzsre oltott kis termetű díszfa, akár talajig érő ívesen lehajló ágakkal, világos barnás-zöld levelei, 10 cm nagyságúak. Ősszel, sárgára színeződnek. Rózsaszín virágai, áprilisban - májusban, csoportosan nyílnak.
A tápdús talajt kedveli, de általános körülmények között is jól fejlődik.
Szoliternek, kertek parkok gyönyörűen virágzó szoliter növénye. A korona kialakulásáig, metszést igényel.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 3m |
| Növény várható szélessége m | 4m |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |