Leírás
A Prunus padus Coloratus / Vöröslombú májusfa, 10-12 m-re növő, gyors növekedésű, lombhullató, fa. Levelei kihajtáskor intenzív vörösek, később kissé fakuló vörös, alakjuk tojásdad. Áprilisban rózsaszín fürtökben virágzik. 1 cm-es termése fényes sötétbordó.
Talajban nem válogat. Napos helyet kedvel. Vízigény átlagos.
Szoliter fának alkalmas kedvelt parkfa.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Vörös |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 12m |
| Növény várható szélessége m | 5m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |